Vaba Lava Teatrikeskuses etendus Silver ja Ekaterina Soorski tantsulavastus

6. juunil kell 19.00 esietendus Vaba Lava Teatrikeskuses Silver ja Ekaterina Soorski tantsulavastus “Lilled Algeronile”.

“Lilled Algeronile” on peegeldus sellest, miks kohtuvad mees ja naine – peale selle, et lapsi saada, seksida, et oleks lõbusad ja koguda asju – ning kuidas see on universumi poolt paika pandud.

See on tantsulavastus, kus inimene kohtub iseenda hirmude ja õigustustega ning on sunnitud endale otsa vaatama: kes ta on ja mida ta tahab. Kohtumine oma varjudega sunnib teda mõtlema, kuhu poole kaldu on tema maailm ja mismoodi ta suudab leida iseennast. Leides Teise inimese, ajab ta segi oma mina ja teise inimese, aru saamata, kes on kes. Konfliktne situatsioon lääne koolisüsteemi ja filosoofia ning ida filosoofia vahel. Läänes on hea ja edukas inimene harjunud häid hindeid saama ja õppides, õppides, õppides, unustab ära, kes ta on ja mida ta tahab. Siin kõrval on ida tunnetusliku filosoofia aluseks omaenda tasakaalu ja õnnelik olemise leidmine. Kõik me tahame olla õnnelikud ja vabad klišeedest, mida oleme filmides näinud.

Tantsuetendus põhineb reaalsetel sündmustel ja tunnetel.