Uudis

Avatud on uus taotlusvoor PREMIERE programmi kandideerimiseks

mai, 2024

Avatud on uus taotlusvoor PREMIERE programmi kandideerimiseks

PREMIERE on platvorm, mis toetab (tantsu-)kunstnikke oma esimese tantsulavastuse loomisel. PREMIERE´25 lavastused tuuakse publikuni 2025. aasta veebruaris-märtsis.

PREMIERE’i on kandideerima oodatud koreograafid, tantsijad, etenduskunstnikud ja teiste kunstivaldkondade loojad, kes soovivad publikuni tuua oma esimese tantsulavastuse. Oodatud on nii grupid kui ka soolotööd.

Lisainfo programmi kohta ja kandideerimise taotlusvorm on kättesaadav SIIT

Tähtaeg kandideerimiseks on 12. mai 2024.

PREMIERE on 2009. aastal alguse saanud sari lavastajadebüüdiks, mis pakub koreograafidele professionaalset platvormi oma esimese liikumisel põhineva lavastuse loomiseks. Programmi eesmärgiks on tutvustada kohalikule ja rahvusvahelisele publikule oma iseseisvat karjääri alustavaid tantsukunstnikke ja koreograafe ning nende loomingut.

PREMIERE on viieteistkümne aasta jooksul debüütlavastuste kaudu tutvustanud 30 tantsukunstnikku. Programmis on osalenud Elle Viies, Marta Jamsja, Liisi Hint, Unholy Trinity koosseisus Kärt Koppel, Daniela Privis ja Annabel Tanila, Ingrid Mugu, Allar Valge, Sigrid Savi, Keity Pook, Sylvia Köster, Joanna Karoline Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Kadri Sirel, Indrek Kornel, Ruta-Ronja Pakalne, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts (Taul), Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik, Helena Pihel, Sanghoon Lee, Grėtė Šmitaitė, Anni Zupping, Nicole Michalla, Laura Witzleben ja Jana Jacuka.

Kontaktisik:
Sirli Oot
sirli@stl.ee