Uudis

Hea somaatilise liikumise huviline!

mai, 2024

Hea somaatilise liikumise huviline!

Kui sa veel ei tea, siis Eestis on olemas täiesti oma ja imeline paik, kus on võimalik somaatilise koolkonna Body-Mind Centering® lähenemist liikumisele-kehaksolemisele õppida ja kogeda. Selle koha nimeks on Somaatikum ja see asub looduslähedases Pivarootsis.

Somaatiline liikumine viitab kehapõhisele lähenemisele, kus liikumise alge on enese keha tajumine ning sealt tõusvate impulsside järgimine. Bonnie Bainbridge Coheni arendatud Body-Mind Centering® lähenemises põimitakse kokku teadmised erinevatest teadusharudest, nagu anatoomia, füsioloogia, kinesioloogia, arengubioloogia, neuroteadus, psühholoogia jpt. Seda eesmärgiga laiendada isiklikku kehateadvust ning seeläbi enesetundmist ja eneseregulatsiooni. Tegemist on kogemusliku õppega, mis saab olla toeks paljudes eluvaldkondades.

Kursuste õppekeel on inglise keel. Kursuseid juhendavad BMC õpetajad Mari Mägi ning Stefanie Hahnzog (DE).

Mari Mägi huvitab, kuidas sisemine kogemus ja tarkus, inimestevaheline suhtlus ning sise-/välisruumid väljenduvad liikumises, kujundades meie olemust. Olles tantsija, esineja, koreograaf, Body-Mind Centering® õpetaja, Somaatikumi programmidirektor ja tantsu-liikumisterapeut, tunneb ta rõõmu kõigist avastustest, milleni need teed on viinud.

Stefanie Hahnzog, BMC® praktik ja õpetaja, jagab kehatarkuse luulet töötubades, koolitustel ja kunstiprojektides, peamiselt Münchenis ja Baieris. Dramaturgi ja esinejana on ta pühendunud kunsti võrgustiku hoidmisele ning on inspireeritud loodusest, kontaktimprovisatsioonist, capoeira´st, Taichi DaoYinist, joogast ja naisteringidest.

Sel suveperioodil toimuvad järgmised kursused:

  • Kehavedelike süsteem (720 €): 27. juuni – 3. juuli
  • Närvisüsteem (840 €): 6.–13. juuli

*Kuruste eest on võimalik tasuda ka osamaksetega.

Kohtumiseni Somaatikumis!

Info