Uudisnr 120

Koolitus-retriit. Sinu arengupartner – liikumiskunst inimestele, kelle fookuses on erialase pädevuse tõstmine ja eneseareng

Autor: KROHV stuudio

Milleks uurida ja kogeda liikumist?

Sest sügavam liikumise mõistmine avardab su potentsiaali inimesena ning võimekust professionaalina, kui sa töötad valdkondades, kus sinu töö on seotud teiste inimestega või sinu keha on ühtlasi su peamine tööriist.

Liikumisteadlane ja -analüütik Warren Lamb on öelnud, et inimese mõtlemine peegeldub liikumises, mistõttu on enese- ja mõtteprotsesside juhtimise puhul eriti tähtis roll liikumismustrite tundmisel ja kehatööl ning eesmärkide saavutamise üheks olulisemaks ressursiks on teadlikkus kehalisusest ning liikumisest.

Käesoleva koolituse eesmärk on uurida, kuidas me liigume elus ja loome läbi iseenda atmosfääri, koreograafiat, õpikeskkonda vms.

Mis on liikumises mugav ja kus tunnen vastupanu?
Milline liikumisfaktor on mulle kõige omasem?
Milline on minu sisemine ja väline rütm?
Milliseid valikuid ma teen liikumises ja mida see räägib minu isiksusest?

Meie uurimuse tulemusena valmib liikumiskeelne autoportree, mis võimaldab sul edaspidi töötada teadlikumalt läbi iseenda või teha muudatusi, mida pead oluliseks enda eesmärkide saavutamiseks.

Selle koolituse suurim väärtus on aeg iseendale liikumises, sisekaemus ja tagasiside turvalises keskkonnas, õppimine iseendalt ja teistelt.

Rohkem infot ja registreerumisankeet

 

NB! Soodushind ETTL liikmetele.

Saame tuttavaks
Olen Helena Ehrenbusch, rahutu seikleja, pidevalt teel teadmiste poole. Minu fookuses on olnud liikumiskunst, koreograafia, kehatarkus ning psüühika ja liikumise seosed.

Liikumisperspektiivist vaadates olen ma esinenud aastast 1982 erinevatel lavadel tantsija, akrobaadi, tsirkuseartisti ja tuletantsijana. Fun fact – olen Eestis kõige kauem järjepidevalt tegutsenud tuleartist, aastast 2005. Minu kodutrupp on täna Duo Schokokaboom.

Olen loonud koreograafiaid (MA koreograaf/lavastaja erialal), peamiselt erivajadustega inimestele ja koos nendega tänaseks peaaegu 20 aastat.

Olen koolitaja ja õpetaja, Eesti Tantsukunsti ja Tanstuhariduse Liidu liige, olnud Tallinna Ülikooli tantsu- ja liikumisteraapia õppekava looja ja suunajuht. Ja (kliiniline) psühholoog (MSc) olen ka.

Käesolev koolitus on kombo minu aastatepikkusest uurimis- ja õpetamistööst, kogemustest liikuja ja inimesena.