Uudisnr 76

Maarja Eliisabet Roosalu ja Helin Jürmanni lõputööd ERMi teatrisaalis

Tallinna Ülikooli koreograafia lõputööde festival Korfest esitleb:
19.04 kl 18.00 ERMi teatrisaalis
Maarja Eliisabet Roosalu “Meri põlvini”
Helin Jürmann “00:00”
Piletid müügil Piletilevis.

Maarja Eliisabet Roosalu (BA 2018)
“Meri põlvini”

Laval: Elle Maria Viies, Karmen Teesi Pregel, Kertu Kasemets, Maryn-Liis Rüütelmaa, Allar Valge, Karl-Gustav Kasemaa, Mark Monak, Markus Monak

Valguskunstnik: Marita Keskküla
Kostüümikunstnik: Susanna Peters
Muusika: Jasperino
Fotod: Harli Jaanimägi
Juhendaja: Sille Kapper

Pistan varbad sooja merre ja mõtlen, et see võiks olla samal ajal nii pahkluuni kui üle pea. Ma ei tea seda enne, kui pole sisse hüpanud. Aga sukelduda on hirmus, sest ma ei tea, kui sügav meri on. Mis siis kui ma sinna ära upun? Mis siis kui ma end ära põrutan? Mis siis kui lained löövad pea kohal kokku ja enam ei saagi välja? Kas sa hüppad koos minuga?

Päike on juba palav, aga ma ei taha veel minna. Ma tahan veel sinuga olla. Veel sulle silma vaadata, veel korra hoida su käest. Kui me ei peaks samale kaldale tagasi jõudma.

Ma annan sulle selle juulikuu päikese, kui ma kartsin nii väga ja ei teadnud veel mitte midagi. Kui ma kartsin tohutult. Kui ma veel ei teadnud, et meri võib olla põlvini.

Ma alustasin rahvatantsuga, kuid suuremaks saades tekkis huvi kaasaegse tantsu ja selle erinevate viiside vastu. Kaasaegset tantsu peangi kõige rohkem oma asjaks. Viimastel aastatel on sellele lisandunud tänavatants, eriti house. Oma loomingus ja tegemistes proovin kombineerida kõike, millega olen kokku puutunud.

Helin Jürmann (BA 2018)
„00:00“

Tantsijad: Aleksandra Polokainen, Helin Jürmann, Katre Sabbal, Rea Haljasmäe, Richard Beljohin

Kostüümikunstnik: Krete Beljaev
Dekoratsioonid: Kristi Kalmus
Grimm: Anya Manya, Karin Friedrichson
Muusika: Nine Inch Nails, Gustav Mahler, taTu, Tom Jones, Pet Shop Boys
Juhendaja: Renee Nõmmik

Igal lõpul on algus ja üleminek. Perioodne vahepala, kus me kohtume ja kõik vana olnu hääbub ja talletub. Aeg annab meie tegudele tähenduse ja väärtuse. Mis saaks, kui meil oleks võimalus taaskülastada oma elu tähtsamaid ja eredamaid momente, mis meid on vorminud „Minaks“? Kui palju vana, kadunud, uut leitakse? Kui palju sümboleid, hetki, nähtut, maailmavaateid, arusaamu, kogetut suudaksime kokku lugeda! Kes langetab meie eest otsused? Kas kõik valikud meie elus on endi teha ja vastu võtta?

Legendi järgi olevat väike Helin tatsanud juba ema kõhus olemisest saati, hõivanud sealse tantsuplatsi ning põhjustanud mitmeid unetuid öid mõlemale osapoolele. Sellest ajast peale pole ma suutnud paigal püsida ning elust on saanud üks lõpmatu tants. Teise varjundina endast olen laulnud ETV Muusikastuudios 10 aastat ning lõpetanud Tallinna Muusikakooli tšello erialal. Mu enda koostise aluseks on alati kirg ja inimesed, uued kogemused ja vanade tuulte segu, huvi pakkuvad mõtted ja ideed pidevas muutuses. Elu on läbi minu silmade tants, kus kõik peab olema elav, jagav, õppiv, arenev ja ka laialivalguv.

 

NB! Lisaks on see suurepärane võimalus koolidele, stuudiotele jne: kui soetate pileti etendustele, on teil võimalus külastada samal päeval ERMi sõbrahinnaga! Pakkumine kehtib grupi puhul, kus on vähemalt 25 inimest.

 

Huvi korral võtke ühendust:
ingrid.jasmin08@gmail.com
+372 5557 7400