Uudisnr 73

Sõltumatu Tantsu Laval toimub kevadhooajal viis liikumise töötuba

20. jaanuaril – Mai Murdmaa, meistriklass: Miks ma liigun?
17. veebruaril – Karl Saks, liikumise töötuba: Instinktiivne Mina
10. märtsil – Üüve-Lydia Toompere, liikumise töötuba: Techno Praxis: queer edition
7. aprillil – Jarkko Partanen / W A U H A U S, liikumise töötuba: Jääl
19. mail – ZUGA, liikumise töötuba peredele

Kõik töötoad toimuvad kell 11.00 kuni 15.00.

Mai Murdmaa meistriklass: Miks ma liigun?
20.01.2018 kell 11.00–15.00

Osa võtma oodatakse inimesi, kes rakendavad oma loominguliste ideede väljendamiseks keha ja liikumist ning on huvitatud selleteemalisest arutelust ja tagasisidest. Töötuba on mõeldud praktiseerivatele loojatele: koreograafidele, tantsijatele, etenduskunstnikele. Töötoas saab osaleda maksimaalselt 12 inimest.

Iga osaleja valmistab ette maksimaalselt viie minuti pikkuse koreograafilise katkendi või lühivormi, mida kõigile osalejatele ja töötoa juhendajale esitada. Igale esitusele järgneb arutelu ning töötuba lõpeb juhendatud improvisatsiooniga.

Töötoa juhendaja on Mai Murdmaa, kelle märkimisväärne roll nii tantsija kui lavastaja ja ballettmeistrina Eesti balleti nüüdisajastamises ja koreograafiliste põhimõtete uuendamises on teada mitmele põlvkonnale.

Töötoa ja sellega seotud ootuste kohta ütleb Murdmaa: “Kõige olulisem on olemine. Mind huvitab abstraktne tants ja psühhofüüsis. Narratiivsed loogikad ei ole hetkel olulised, olemuslikud konfliktid pakuvad aga huvi. Oluline on ka ruumitunnetus – mitte see, et viibime konkreetses kohas, vaid kõiksusetunnetus. Miks ma tantsin? Miks ma liigun?”

Töötoas osaleja saab mõtteid, kuidas hoida vaimu ja kehalisuse kooskõla ja terviklikkust ning kuidas oma loovust endale huvipakkuvate printsiipide abil organiseerida.

Info