Uudis

STL ja Tartmus kutsuvad osalema interdistsiplinaarses uurimispraktikumis “Whitefield ehk küsimusi liikuvast kehast valges kuubis”

juuni, 2024

STL ja Tartmus kutsuvad osalema interdistsiplinaarses uurimispraktikumis “Whitefield ehk küsimusi liikuvast kehast valges kuubis”

Viimastel aastatel on näidatud üles eriti elavdunud kahepoolset huvi: kunsti-institutsioonid elava keha vastu ning etendajad ja tantsukunstnikud valgete kuupide vastu. Kohati on see kohtumine väga värskendav, teisalt tuleb esmase õhina järel esitada ka kriitilisi küsimusi selle kohta, mida kohtumine loob ning mida lõhub.

28. septembril avatud Tartu Kunstimuuseumi sügisene näitus “Muuseumi koreograafia” vaatleb, kuidas koreograafia vahenditega saab kunstimuuseumi konteksti uurida. Selle teema jätkamiseks kutsuvad Sõltumatu Tantsu Lava ja Tartmus (tantsu)kunstnikke juba olemasolevate kunstinäitustega suhestuma.

Mitmeosaline uurimispraktikum ootab kunstnikke, koreograafe ja lavastajaid Sõltumatu Tantsu Lava ja Tartmusi koostööprojekti, et uurida, kuidas toimib elav, liikuv keha elutute objektide kõrval visuaalkunstiruumis.

Ootame etendus- ja visuaalkunsti kokkupuutest huvitatud loovisikuid, kes on valmis kaasa mõtlema nii teoreetilise uurimistöö põhjal kui ka astuma üles loomingulise lühi-showing´uga ühe Tallinna galerii näitusel.

Interdistsiplinaarne praktikum annab sissevaate nii probleemküsimustele kui ka inspiratsiooniallikaid edasiseks tööks sel alal ning võimaluse töötada koos kunsti-institutsioonide, kunstnike ja kuraatoritega.

Palun anna osalushuvist teada 16. oktoobrini või küsi lisa aadressil evelyn@stl.ee.

Kohad on piiratud.

“Whitefield” toimub 14. detsembril Tallinnas, osalevad Eesti Kunstnike Liidu ja Tallinna Kunstihoone galeriid ning üritus lõpeb vestlusega samal teemal.

Info