Uudis

Tere tulemast Seto Tandsopidole!

Tere tulemast Seto Tandsopidole!

Eesti Vabariigi juubeli ja 25. korda toimuva Seto Kuningriigi päeva puhul toimub eeloleval suvel Värskas esimene seto tantsupidu „Kagoss kargasõ“. Pidu peetakse Värska Folgiga samal ajal, 30. juunil 2018 algusega kell 18.00 Seto talumuuseumi karjakoplis.

I Seto Tandsopido on seto tantsupidu, kus tantsitakse Setomaal eri aegadel tantsitud pärimustantse, et tuua tähelepanu alla seto tantsu ilu ja eripära. Tantsima oodatakse igas eas ja igast soost tantsijaid. Et tegemist on pärimustantsupeoga, siis ei ole rõhk tantsuseadetel ega -lavastustel, vaid tantsitakse enda ja kaaslaste rõõmuks ning vaatajate meeleheaks. Tantse saadavad pillimängijad, oma koht on peol ka liikumisega seto laulumängudel.

Seto tantsupeo idee autor on Piret Torm-Kriis, muusikajuhiks on karmoškavirtuoos Evelin Leima.

Tantsupeol on oma koduleht ja Facebooki leht. Nendelt lehekülgedelt leiab infot eesootava peo kohta, samuti saab tutvuda mitmete tavatantsupidudest erinevate osalemistingimustega. Näiteks ei ole osalemiseks vaja tingimata kuuluda mõne tantsurühma koosseisu, piisab sellest, kui omatakse tantsupartnerit. Ka ei ole osalejad vanuseliselt rangelt erinevatesse gruppidesse jagatud ning koos registreerumisega saab ise valida, milliseid tantse soovitakse peol tantsida.

Registreerumine tantsupeo kodulehel oleva vormi kaudu kestab kuni 1. veebruarini või kuni tantsumurule mahtuvate tantsijate arvu täitumiseni. Osalemiseks on üks väga oluline ja teistel tantsupidudel mitteesinenud tingimus – kõik tantsijad, lauljad ja pillimehed on tantsupeole oodatud ainult seto riietes.

Seega, head rahvatantsurühmad, kes te omate seto rõivaid – I Seto Tandsopido ootab teid!