Uudis

Uute tantsude konkurss andis uut põnevat repertuaari

juuni, 2024

Uute tantsude konkurss andis uut põnevat repertuaari

15. novembril Salme Kultuurikeskuses toimunud uute tantsude konkursi lõppvoor tõi esile palju eriilmelisi lastele ja noortele loodud tantse, millest parimaid tunnustati. Lasterühmade nooremas astmes tõusis teistest esile Ülle Feršeli loodud „Õunalugu“, järgnesid „Kevadrõõm“, mille autor on Kristiina Siig, ning „Kooliteel“, mille autoriks on Liina Eero.

Lasterühmade vanemas astmes võitis „Nälja-Mihkel“, autor Elo Unt. Järgnesid Andre Laine loodud „Õues on külm“ ning Helena-Mariana Reimanni „Minu velled.“

Lasterühmade arvestuses anti välja eripreemia, mis kuulus Liina Eero tantsule „Laupäeval isaga“. Žürii esimehe Vaike Rajaste sõnul peegeldus tantsust soe ja südamlik isade ja laste vaheline suhtlus, mis ei jäta ühtki vaatajat külmaks.

Noorte segarühmade arvestuses saavutas kaks parimat kohta Kristiina Siig. Esimeseks tuli tema tants „Röäsusi“ ning teise koha sai „Illos valts“. Kolmandaid kohti anti välja kaks: Maido Saare tantsule „Pirupolka“ ning Ave Lääne tantsule „Ühe jala polka.“

Noorte segarühmade arvestuses said eripreemiad Helena-Mariana Reimanni loodud „Õnnevalss“ ning Agne Kurrikoff-Hermanni loodud „Kandletegu“. „Õnnevalsi“ puhul jäi Vaike Rajaste sõnul silma tantsijate ja muusikute omavaheline emotsionaalne side. Hoogsas tantsus „Kandletegu“ torkasid silma huvitavad leiud.

Neiduderühmadele loodud tantsude hulgas sai kõrgeima koha Ulrika Graubergi „Maailm heliseb“. Teisele kohale tuli Maria Uppini loodud „Taevas mul lai“ ning kolmanda koha sai Kertu Alvre „Hällü pääle kutsuminõ.“

Neiduderühmade arvestuses anti välja eripreemia pärimustantsu huvitava arendamise eest Liis Rinde ja Merje-Liis Sepa loodud tantsule „Kindakirjad“.

Uute tantsude konkursi korraldas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts koostöös Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega. Konkursi toimumist toetas Eesti Kultuurkapital.

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts (ERRS) on 1988. aastal loodud rahvatantsu ja rahvamuusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, mille eesmärgiks on rahvatantsu- ja rahvamuusikaõpetajate ning harrastajate ühendamine ja esindamine ning valdkonna arendamine, esindades sel moel enam kui 26 000 rahvatantsija ja 1100 rahvamuusiku huve. ERRS on koostööpartneriks Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele UNESCO kaitse all oleva laulu- ja tantsupeoprotsessi säilitamisel, arendamisel ning selle raames noorte tantsupidude, üldtantsupidude ning pillipidude korraldamisel.