Uudis

Värske kraam Viljandist

Värske kraam Viljandist

6.–8. juunil saab Kanuti Gildi SAALis koondnimetuse “Värske kraam Viljandist” all näha TÜ VKA etenduskunstide osakonna üliõpilaste lavastusi.

Diplomitöödest tulevad esitamisele teatrikunsti diplomandi Elar Vahteri lavastaja eriala lõputöö “100 M MORE” ja kahe tantsukunsti diplomandi lavastused: Carolina Tagoberti “Énouement” ja Katrin Kubberi “1i”.

Lavastajad ise on öelnud oma tööde kohta nii:

Elar Vahter: Mõtlesime füüsilise ja vaimse vangistuse ajalisusest ja suhtelisusest. Ja muidugi ka merest, karmist ja kaunist, mis mõnikord annab ja teinekord võtab.

Elar, kes enne teatrikooli astumist lõpetas ka Eesti Mereakadeemia, põimib laval oma kaks suurt armastust – teatri ja mere.

Carolina Tagobert: Énouement see magusvalus tunne, kui oled saabunud tulevikku ja näinud, milliseks see kujuneb, aga sul ei ole võimalust mineviku-endale seda öelda.

Katrin Kubber: me alustasime. katkematust huvist üksinduse ja üksilduse vastu. meie enda ja meie inimeste. ja teie. meie alguspunkt on nüüd siin. võib-olla ideaalides. seal lärmi tegemise ja rahu leidmise maastikel.

Lisaks etendub 7. juuni õhtul eelmisel aastal etenduskunstide osakonnas õppejõuna alustanud Ruslan Stepanovi liikumisuurimusel põhinev lavastus “Soolo”. Koostöös tantsukunsti 3. kursuse üliõpilastega valmisid kahenädalase protsessi tulemusena soolod, mis ühendusid tervikuks läbi Artjom Astrovi helimaastike, Ruslan Stepanovi antimetoodika ning 1. kursuse valgustudengi Aleksandr Mirsoni kujunduse.

TÜ VKA värske kraami võtab kokku 2. kursuse tantsukunsti tudengi Elina Masingu meeleolukas lavastus “Iamunaetrik@hot.ee”, kus peategelasteks on Anumai Raska ja Kirte Jõesaar.

NB! Sellel suvel saab teatri ja tantsu erialadele sisse astuda vaid TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas!  

Vaata lähemalt

“Värske kraam Viljandist” ajakava:
06.06 kl 19.30 “100 M MORE”
07.06 kl 19.30 “Énouement” ja “Soolo”
08.06 kl 19.30 “1i” ja “Iamunaetrik@hot.ee