Uudis

Sõltumatu Tantsu Lava uudised

Sõltumatu Tantsu loengud: AVALIK RUUM JA KOREOGRAAFIA  

Loeng 3. veebruaril kell 16.00 Sõltumatu Tantsu Laval

Lektor: kunstnik, sotsioloog ja urbanist Keiti Kljavin

Sõltumatu Tantsu Lava 2021/22 hooaja loengusari “Avalik ruum ja koreograafia” uurib avaliku ruumi ja koreograafia vahelisi seoseid. Kuidas meid ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad – need on vaid mõned küsimused, mis lähtuvalt praegusest ühiskondlikust ebakindlusest ning uksed-kinni-uksed-lahti-teatrihooaja möödudes meis tekkisid.

Käesoleval hooajal kuni maikuuni toimuva loengusarja raames oleme palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel tutvustada avaliku ruumi teemasid ja problemaatikaid ning tuua oma ekspertiisi sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest. Loengud toimuvad kord kuus kuni 2022. aasta maikuuni Sõltumatu Tantsu Lava avaliku ruumi koreograafia residentuuriprogrammi osana. Loengud on kõigile huvilistele tasuta.

Rohkem infot

* * * * * * * * * * *

Sveta Grigorjeva “FAKERZ” taas Vabal Laval 5. ja 6. veebruaril kell 19.00

“FAKERZ” on lavastus, kus lavalolijad lasevad end võrgutada erinevatest tantsulistest stiilidest ja tehnikatest, neid võltsides, häkkides ja remiksides. Fakerz´id kasutavad märksõnu, kuulujutte, kilde sotsiaalmeediast, isiklikust mälust ja kehalisest kujutlusvõimest. Neid huvitab idee fiktiivsest keskist-miskist, mille sees võiks vabalt tegutseda nähtus, mida võiks kutsuda “kollektiivseks tantsuhäkkeri kehaks”.

Fakerz´eid ei huvita autentsus. Nad ei tea, mis on päris. Nad ei tea siiani, milleks keha on võimeline.

Ära tea sina ka!

Laval on Üüve-Lydia Toompere, Julia Koneva, Helena Pihel, Siim Tõniste, Kaie Küünal, Rauno Zubko ja Indrek Kornel. Helikujunduse autor on Alvin Raat.

Sveta Grigorjeva on Eesti lavastaja, koreograaf, tantsija ja luuletaja. Ta on avaldanud kaks luulekogu, teinud veel rohkem lavastusi. Ta on tantsinud nii enda kui teiste töödes. Hetkel lõpetab ta magistriõpinguid Saksamaal, Justus-Liebig-Universität Giessenis. Teda huvitab anarhiline, ekspressiivne keha ja selle võimalik poliitiline olemus. Sõltumatu Tantsu Lava koostöö Sveta Grigorjevaga algas 2012. aastal, kui ta valiti üheks PREMIERE-i sarja uueks koreograafiks ja kohe märgiti ta ka Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks. Sveta on kompromissitu loojanatuur, keda huvitab töö muutuva ja end avava materjaliga ning kunstniku julguse ja sisemiste piiride kompamine. Tema looming eeldab nii osalejatelt kui vaatajatelt kaasvastutust ja kaasamõtlemist.

OSTA PILET

Rohkem infot
Video