Koreograafia õppekavade juht Oksana Tralla: “Koreograafia erialale õppima asumisel on võimalik anda oma panus tantsuhariduse arengule ja professionaalse tantsuelu kujundamisele nii Eestis kui ka välismaal. Tantsija, koreograafi, tantsuõpetaja- või juhendajana võid muuta arvamust liikumisest ja tantsust tervikuna ning selle kaudu mõjutada nii personaalseid kui ka sotsiaalseid ja poliitilisi hoiakuid, sest mõnikord tähendab üks liigutus rohkem kui mitu sõna.”
Koreograafia bakalaureuse õppekava annab põhiteadmised anatoomiliselt korrektsest kehatööst ja tantsuloomest läbi traditsiooniliste ja kaasaegsete tantsutehnikate ja teooriate. Koreograafiatudengeid juhendavad põhiõppejõudude Oksana Tralla, Irina Pähna, Külli Roosna, Sille Kapper-Tiisleri ja Heili Einasto kõrval ka mitmed Eestis ja välismaal tunnustatud tantsuprofessionaalid, näiteks Rakesh Sukesh (IN), Arnaud Degimbe (BE), Kenneth Flak (EE/NO), Andrius Katinas (LT), Ruta Ronja Pakalne (EE/LV), Russell Adamson (JM/FI), Eve Mutso-Oja (EE), Alissa Šnaider (EE) ja paljud teised.
Õpingute jooksul tehakse koostööd ka TLÜ BFM-i teiste loov-õppekavadega, nagu filmikunst, ristmeedia, IKUMUMU jt ning osaletakse põnevates projektides nii Eestis kui välismaal (BOB, BSDiVision, Suur ELU jne). Aina rohkem teeme koostööd ka professionaalsete teatrite ja organisatsioonidega, näiteks Rahvusooperiga Estonia (osalemine Rahvusvahelise tantsupäeva galal), Von Krahli teatriga (osalemine lavastuses “Giselle”) ja Eesti Kontserdiga. Tuleval aastal on plaanis koostöö nii Fotografiska muuseumi kui ka STL-iga. Oleme väga põnevil ja ootame uusi andekaid tudengeid!
Magistriõppes ei lahterda me tudengeid koreograafideks ja tantsuõpetajateks. Pigem keskendume oma loomingulise pagasi rikastamisele ning käekirja kujundamise, arendamisele ja/või mõne konkreetse teema süvendatud loov-uurimisele, olgu see koreograafi või pedagoogina või muus tantsukunstiga seonduvas valdkonnas.
Suurimaks uuenduseks on koostöö Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, Läti Kultuuriakadeemia ja Accademia Nazionale Di Danza’ga, mis väljendub kord semestris toimuvates ühismoodulites ehk BIP-ides(Erasmus pluss Blended Mobility). Julgustame koreograafe, tantsuõpetajaid ja teisi tantsukunstist huvitatud tegijaid kandideerima! Loodame, et osaline ühine õpe teiste riikide tudengitega inspireerib, loob ühise ruumi, andes meie õppekavale ka Eesti tantsukunstiväljal laiema mõõtme ning lisaväärtuse. Lisaks teeme koostööd teiste rahvusvaheliste etenduskunstide magistrikavadega, nagu EMTA CPPM ja CoPeCo, TLÜ BFMi KinoEyes jt, eesmärgiga laiendada oma kunstiliste väljendusvahendite välja, soodustada erialadevahelist koostööd, liikudes interdistsiplinaarsuse suunas.
Erinevalt bakalaureuseõppest on magistriõpe palju personaalsem ning orienteeritud enda kunstilise praktika kujundamisele ja arendamisele. Tuled oma küsimuse või teemaga ning saad aega, ressursse ja kaasamõtlejaid sellega tegelemiseks. Õpe toimub kas kolmel päeval nädalas või varakult paika pandud intensiivide formaadis, püüame arvestada magistrantide tööeluga.
Sisseastumisest ja õppimisest saab lähemalt lugeda:
BA,
MA,
üldinfo.
Lisainfo:
Oksana Tralla, tantsukunsti dotsent ja koreograafia õppekavade kuraator
oksana.tralla@tlu.ee