Uudis

STLi uudised

STLi uudised

Foto autor: Anastasia Semjonova

Zuga Ühendatud Tantsijad

”Suur teadmatus”

10. märtsil esietendus Sõltumatu Tantsu Laval “Suur teadmatus”, Zuga Ühendatud Tantsijate füüsiline mõtisklus lahtilaskmisest, ärasaatmisest ja rituaalidest, mis puhastavad ning valmistavad ette kohtumist uue ruumi ja uue maailmaga.

Sageli on jutud meie elus tõsised või isegi surmtõsised, lõplikud! Elage ettevaatlikult, käige nööri mööda, ärge külmetage, jääte haigeks, ja purikas kukub pähe, murrate kaela ja leiate oma otsa. Aga mis siis, kui see ots ei ole ots? Kui sellel kõigel ei olegi kurba lõppu? Nii, nagu tähistaevas näib meile otsatu, lummava ja lõputuna. Mis siis, kui ongi õigus kõigil neil, kes ütlevad, et me läheme paremasse paika, et meid ootavadki ees haljad heinamaad ja niisked niidud?

Kui me põlemegi puhtaks kogu oma valust ja läheme lendu nagu tulesulis linnud. Kergete ja vabadena?

Kas ei oleks hea siis teha koos läbi mõned rituaalid, pesta puhtaks oma silmnägu, ehtida end pidurüüsse ja panna selga parim kuub ning tantsida läbi uljad ühistantsud? Katsuda korra käega mulda, visata tuulde oma tuhk. Ja anda oma süda ära ning mitte hoida kümne küünega kõigest, mis näib meile omana.

Pole ju mõtet teha nägu, et meie teame kõike, meile on kõik selge. Õigem oleks tunnistada, me ei tea. Meie ees laiub suur, sügav teadmatus. Ja on meie endi teha, mis värvitooni me sellele sügavusele anname. Kas musta, tumesinise või helesinise. Kas meie teadmatus on raske ja koormav või kerge ja õhuline. Või hoopis mõlemat.

Elagu suur teadmatus, olgu meie tulevik sügav, ilus ja kõikehõlmav. Saagu, mis saab. Tulgu, mis tuleb.

Lavastajad, koreograafid ja etendajad: Tiina Mölder, Kärt Tõnisson, Helen Reitsnik, Ajjar Ausma, Päär Pärenson
Kunstnik: Keili Retter
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Helilooja: Lauri-Dag Tüür
Dramaturg: Andri Luup
Tehniline tugi: Marko Odar
Etenduse kestus: ca 1 h
Esietendus: 10. märts 2022 Sõltumatu Tantsu Laval

Etendused 28.–30. märtsil

29. märtsi etendusele järgneb kõigile huvilistele arutelu, kus osalevad lavastuse dramaturg Andri Luup, surmauurija Karl Käsnapuu ja usundiloolane Ringo Ringvee. Vestlust modereerib teatriuurija Leenu Nigu.

OSTA PILET
Rohkem infot
Video

Ruslan Stepanov ja TÜ VKA tantsukunsti 3. kursus
”koreograafia”

me otsustasime, et alustame algusest.

kui midagi on algamas, siis seda veel pole. aga kust otsida algust?

seestpoolt või väljastpoolt?

kas on võimalik ignoreerida eelnevat? milline võiks olla tants ilma ajaloota? kas kogemusega kunstnik saab olla debütant?

otsustasime alustada sealt, kus sümmeetria võtab võimust ja iga primitiivne liigutus saavutab oma potentsiaali sünkroonsuses. ja otsustasime, et lõpetame ringis. seal kus kõik on võrdsed ja miski ei tähenda midagi sama palju, kui tähendab kõik. kas mäletad esimest korda, kui said aru, et sulle meeldib tantsida või tantsu vaadata?

Lavastaja: Ruslan Stepanov
Valgus: Karmi Pikkma
Kaasloojad ja etendajad: Liis Maria Kaabel, Maryn-Liis Rüütelmaa, Triin Kauber, Marko Reitalu, Elle Maria Viies ja Lisette-Marie Viilup.
Etenduse kestus: ca 50 minutit
Esietendus: 8. märtsil 2022 TÜ VKA black box’is

Etendused Sõltumatu Tantsu Laval: 23. ja 24. märtsil 2022 kell 19.00

OSTA PILET
Rohkem infot
Üritus Facebookis

STL-i ja inklingroomi AVALIK KONKURSS tantsukunstnikele ja DJ-dele/muusikutele

Inklingroom on Eesti koreograaf Keity Pooki ja Poola muusikamänedžer-DJ Michal Sobkiewiczi loodud multidistsiplinaarne kunstiplatvorm, plaadifirma ja sündmuste seeria. Formaat on saanud alguse 2020. aastal Londonist, kus mõlemad hetkel resideeruvad. Inklingroom püüab omavahel siduda eksperimentaalse elektroonilise muusika, klubimuusika ja kaasaegse tantsu. Lavastatud nii, et muusika kasvab üle etenduseks ja vastupidi, luues kogu õhtust tervikliku kunstisündmuse, millest publik pause võtta ei raatsi.

18. mail toimub inklingroomi esimene külalisüritus Tallinnas!

Sellega seoses kuulutame välja avaliku konkursi:

Otsime viit tantsukunstnikku ja viit DJ-d/muusikut vanuses 18+ ühinema Tallinnas inklingroomi piire lõhkuva muusika- ja tantsusarja programmiga, mis on osa Sõltumatu Tantsu Lava korraldatud Balti Tantsu Platvormi võõrustajaprogrammist.

DJ-delt/muusikutelt ootame 45-minutilisi esinemisi ja tantsukunstnikelt 10-15-minutilisi lühietendusi. Koostöös STL-iga pakume tasustatud esinemisvõimalust, tehnilist tuge ning võimaluse korral prooviruumi kasutamist.

Kandideerimise tähtaeg: 28. märts 2022

Avaliku konkursi valitutest teavitatakse: 11. aprill 2022

Ürituse toimumise aeg: 18. mai 2022

Kandideerimise üksikasjad:

DJ-d JA MUUSIKUD:

30 min Mix + bio + lühike kirjeldus isiklikust loometööst
Kunstniku tasu: 120 € (bruto)

TANTSUKUNSTNIKUD:

Veebilink 10-15-minutilisest etteastest koos etenduse lühikirjeldusega (võib olla nii alles valmimas kui ka juba valmis töö) + bio
Kunstniku tasu: 300 € projekti kohta (bruto)

Kontseptsioon:

Ootame kunstnikke kandideerima julgete performance’ite ja DJ-mix’idega, mis oleksid inspireeritud kehast, kehalisusest ja kehastusest (embodiment). Otsime esitusi, mis küsivad, kuidas olla kehastunud, reaalne ja kombatav. Oma loominguga saab kutsuda publiku avastuslikule teekonnale, kus erinevaid meeli proovile panna. Otsime töid, mis kutsuvad jõudma kehastatud viisil maailmas olemiseni.

“Embodiment is the cell’s awareness of themselves. You let go of your conscious mapping. It is a direct experience; there are no intermediary steps or translations. There is no guide, no witness (…). In this instance, the brain is the last to know”. Bonnie Bainbridge Cohen

Valiku tegemise kriteeriumid:

Kõikide etenduste ja DJ-mix’ide ideed vaadatakse läbi avalduste põhjal. Läbi vaadatakse ainult need projektid, mis vastavad konkursi kriteeriumitele. Kandideerimiseks peab olema vanuses 18+.

Kandideerimise leht

Küsimuste korral võib kontakteeruda e-posti aadressil inklingroom@gmail.com.

Meie missioon:

Inklingroom kutsub uut kaasaegset tantsu ja muusikat toetades kunstnikke piire nihutama ja uuenduslikke teoseid looma. Meie üritustesarjade, raadioresidentuuride ja plaadifirma eesmärk on luua platvorm valdkonnas vähe esindatud kunstnikele, et luua koos meelihaaravaid ja avardavaid kogemusi. Julgustame osalema erineva taustaga kunstnikel, kuid eriti soovime toetada soo- ja seksuaalvähemusi ning piiratud sissetulekuga kunstnikke.

Video