Uudis

Tallinna Rahvaülikool kutsub liikumise ja tantsu kursustele!

Foto autor: Laura Beduz

 

Maria Zujeva: Argentiina tango algkursus
Pühapäeviti 07.03–09.05 kell 17.30–19.00

Maria on Ühendkuningriigi meistrivõistluste Argentiina Tango Escenario poolfinalist. Ta juhtis tuntud rahvusvahelist Arthur Murray Tantsukooli Londonis, lisaks õpetas ja valmistas ette õpilasi Argentiina tango tantsuvõistlusteks. Maria on end täiendanud Buenos Aireses ja Peterburis.

Maria usub, et Argentiina tango toob esile autentse naiseliku ja meheliku jõu, elegantsi ja ilu. Maria õpetab paaridele graatsilist, kontrollitud ja tasakaalustatud keha liikumist. Samuti pöörab ta palju tähelepanu tantsu väljendusele ja tehnikale.

Kursuse eesmärgiks on õpetada tugevat baastehnikat, arendada eneseväljenduse vabadust ning oma keha tunnetust. Algkursus annab võimaluse õppida selgeks põhisammud, ehitada üles korrektse kehahoiaku, õppida tunnetama partnerit ning muusikat kõrgel tasemel. Tugevad baasteadmised Argentiina tangost arendavad improvisatoorseid oskuseid ja aitavad saavutada enesekindlust, mis kuluvad ära mitte ainult tantsus, vaid ka isiklikus elus.

Õppimist alustatakse nullist, eelnev tantsukogemus ei ole vajalik.

Info

Hanna-Liis Lao: Keha ja vaim tasakaalu Alexanderi tehnikaga
20.02 kell 10.00–18.00, 21.02 kokkuleppel

Hanna-Liis on läbinud 3aastase Alexanderi tehnika õpetajakoolituse, õppides nii Tallinnas ATI-s (Alexanderi Tehnika Instituut) kui LCATT-is (London Centre for Alexander Technique and Training) ning tal on rahvusvaheline STAT-i (The Society of Teachers of the Alexander Technique) diplom.

Alexanderi tehnika lähtepunktiks on inimese toimimine tervikuna. Tehnika aitab tuvastada ja ennetada kahjulikke liigutus- ja mõttemustreid, mis põhjustavad lihaspingeid ja rühiprobleeme ning ärevust ja stressi. Samuti aitab Alexanderi tehnika soorituse languse ning tasakaalu- ja koordinatsiooniprobleemide korral.

Info

Indrek Kornel: Pilates – funktsionaalne terve keha treening
Esmaspäeviti ja kolmapäeviti 01.03–31.03 kell 20.00–20.50

Indrek Kornel (sündinud 28.05.1989) on koreograaf, lavastaja ja liikumisõpetaja. Hetkel töötab ta vabakutselise Pilatese, CoreAlign, Gyrotonic ® õpetajana ning varem on ta töötanud nii Eestis kui ka Brüsselis liikumisõpetajana. Indrek lõpetas Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna bakalaureuse- ja magistriõppe (koreograaf/lavastaja suunal) ning lisaks on tal rakenduslik kõrgharidus infotehnoloogia süsteemides.

Indrekul on tervikliku Pilatese stuudio üldtreeningu õpetaja tunnistus (925 tundi) Corpus Pilates™ koolilt. Lisaks on ta lõpetanud Corealign ® (90 tundi) Level 1 kursuse ning 2019. aasta suvest on ta sertifitseeritud Gyrotonic ® Level 1 (250 tundi) taseme õpetaja.

Kursuse eesmärk on osalejatele tutvustada Pilatese treeningsüsteemi harjutusvara. Regulaarse harjutuste sooritamise abil tugevdatakse ja venitatakse kõiki rühi seisukohalt tähtsaid lihaseid. Harjutuste sooritamine aitab kehal hoida paremat rühti.

Info

Ülle Toming: klassikalise tantsu (balleti) alused

Laupäeviti 06.03–24.04 kell 11.00–12.30

Ülle Toming on lõpetanud Tallinna Balletikooli (1973, õp Liia Leetmaa klass) ja TLÜ koreograafia eriala (1983), kaitsnud 1999. a kultuuriajaloos magistrikraadi. Ta on olnud 34 aastat Tallinna Ülikooli koreograafiaeriala klassikalise balleti ja karaktertantsu õppejõud ja 10 aastat Tallinna Balletikooli karaktertantsuõpetaja, 20 aastat varieteeartist/estraadiartist (esinenud ennekõike baar-varietees Tallinn ja Viru Folk-Show’s).

Kursuse jooksul antakse teadmised klassikalise tantsu (balleti) alustest, treeningtunni ülesehituse põhimõtetest ja rakendamisvõimalusest teistes tantsustiilides, laval, spordis ja eluski… Tundides toimub klassikalise tantsu põhialuste praktiline sooritamine ja teoreetiline omandamine. Arvestatakse igaühe psühhofüüsiliste eeldustega.

Info

Kursused toimuvad Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna majas (Vene 6).