Intervjuunr 42

Anne Tamm-Kivimets

Anne Tamm-Kivimets

Küsimustele vastab Just Tantsukooli õpetaja Anne Tamm-Kivimets. Just Tantsukooli peamine suund on vabatants (erinevad kaasaegse- ja moderntantsu tehnikad), lisaks õpetatakse ajaloolist tantsu ja eesti rahvatantsu. Just Tantsukool tähistab 13. detsembril Vanemuise teatris kontserdiga 30. aastat vabatantsu Tartus.

Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal?
Missioon sellel erialal on julgustada, innustada, jagada kogemusi, sütitada… . Aidata noorel inimesel leida üles see miski, mis teda tantsima paneb. Anda mõista, et tants on see, mida saab teha igaüks, kel on vaid soov ja tahe.
Motiveerivad kõige rohkem õpilased ja üldse inimesed, kes mu ümber on. Hea sõna viib alati edasi. Mõtted mis aegajalt mind külastavad, õnnestumised ja ka ebaõnnestumised, millest õppida.

Mis Sind inspireerib?
Inspireerib seesama, mis motiveerib. Rõõmsad ja motiveeritud õpilased, hea muusika, ilus ilm. Inspiratsioon on selline asi, mis tuleb kuskilt… kuidagi… lihtsalt tuleb…. Vahest sa püüad selle kinni, saad hoo ja liugled siis mõnuga loomise lainetel.

Milline on Sinu sõnum

– Tantsuõpilastele?
Olla avatud ja samas järjekindel. Unustada sõnad „ma ei saa“ ja „ma ei oska“. Kõik on harjutamise ja proovimise küsimus. Igaühe jaoks on oma viis ja oma tee. Otsige see üles, kui ise ei leia siis õpetaja aitab.

– Tantsuõpetajatele
Soovitan ennast hoida ja mitte läbi põleda. Soovin sära silmadesse ja soojust südamesse. Empaatiat ja õpilasest lähtuvat lähenemist.

– Tantsuga mitte kokku puutunutele
Tasub proovida tunnetada tantsu läbi oma keha, südame ja silmade.