Küsimustele vastab Anu Sööt, kes õpetab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti üliõpilastele loovtantsu ja tantsudidaktikat, kureerib nende tantsuõpetaja praktikat; on Eesti Tantsuhariduse Liidu juhatuse liige ja raamatu Loovmäng autor; õpib Tartu Ülikooli haridusteaduste doktorantuuris ja vabal ajal õpetab Kundalini joogat.
Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal?
Arvan, et õpetada, see tähendab jagada inimestega seda, mida olen kogenud, tean ja oskan.
Motiveerivad ikka inimesed. Need, kellele läheb korda, mida teen ja mida neile pakkuda suudan. Üliõpilased, kes ei luba mul uinuda ja paigale püsima jääda. Keda samas pean ka ise aeg-ajalt motiveerima: mina motiveerin üliõpilasi, et nemad oleksid motiveeritud oma erialal, samas hoiavad nemad oma olemasolu ja huviga minu motivatsiooni üleval. Kõige suurem rõõm on panna dressid selga ja minna tundi tegema. Motiveerib ka soov uusi asju avastada, uurida, katsetada, selgeks saada ja kui avastatud ning uuritud, siis seda teistega jagada.
Mis Sind inspireerib?
Inspireerivad inimesed, Eesti neli aastaaega, muusika, teiste inimeste innustavad teod…
Milline on Sinu sõnum 1) tantsuõpilastele 2) tantsuõpetajatele 3) tantsuga mitte kokku puutunutele
Õpilastele- õppige, õppige, õppige, ka seda, mis esmapilgul ei tundu niiiii kasulik.
Õpetajatele- õpetage, õpetage, õpetage, ainult praktika ja kogemustega saab Meistriks.
Mitte kokku puutunutele – leidke endale asi, mis teid huvitab ja/või olge avatud erinevatele (uutele) võimalustele, mis tants, liikumine ja kogu maailm teile pakub.