Intervjuunr 60

Ele Viskus

Ele Viskus

Küsimustele vastab Ele Viskus, kes viimasel ajal tegeleb tantsu fenomenoloogia, Viljandi tantsuelu sisustamise ning tantsutudengitega jutustamise, tantsu mõtestamisega TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias.

Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal?

Minu missioon ja motivatsioon lähtuvad mõlemad mõnust, mida mulle endale tantsuga tegelemine pakub. Kõik algas lapsena lihtsast naudingust, mis lumepallina rullis end niinimetatud erialaks ja minu peamiseks mõtlemisaineks. Kuna see minule sellisena mõjub, naudingut pakkuvana, siis muidugi olen ma motiveeritud sellega tegelema nii, et ka teised võiksid nautida ja sellest osa saada. Seega on minu missioon sõltuv motivatsioonist.

Mis Sind inspireerib?

Kõige inspireerivam on teadmisjanu, mille asjassepuutuvad võivad mistahes hetkel paljastada. Või siis ka teadmised, mida ma teistel avastan olevat, mis mul endal puuduvad. Ma ei tea, kas kõigil inimestel on nii, aga minul juhtub tihti seda, et ma arvan mingil hetkel ennast millestki piisavalt palju teadvat, aga avastan siis, et tegelikult ei tea ma seda, teist ja kolmandast pole varem mõelnudki. Siiski aga tekivad mingid seosed nende teadmiste või teadmatustega ja siis ma sukeldun järjekordsesse teemasse.

Muidugi ei inspireeri mind iga teadmatus. Loomulikult on asju, mis mind kas praegu või üldse kunagi huvitama ei hakka.

Milline on Sinu sõnum tantsuõpilastele, tantsuõpetajatele ning tantsuga mitte kokku puutunutele?

Mul ei ole sõnumit. Kui siis see – spagaat pole oluline, õli on põhiline.