Intervjuu

Eliisa Lott

Küsimustele vastab Eliisa Lott, kes lõpetas Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala 2009. aastal. Eliisa õpetab MTÜ Rahukas, Eesti Tantsuagentuuri tantsukoolis ning tantsustuudios TantsuGeen. Stiil, millega Eliisa peamiselt tegeleb, on contemporary jazz.

 

Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal?

Missiooniks on edasi anda iseenda kogemusi ja seda “miskit” tantsu vastu. Et kohtuksid tehniline baas ja “mõtlev tantsija”. Et ma näen ja tunnen sisu. Et ma alati teen hingega. Need on sellised põhipunktid, mida jagan oma õpilastega. Motiveerivaks jõuks ongi nende põhipunktide saavutamine.

Mis Sind inspireerib?

Mind inspireerib kogu elu meie ümber. Kui detailsemalt mõelda, siis muusika, minu õpilased ja erinevad välismaised contemporary jazz`i õpetajad/koreograafid.

Milline on Sinu sõnum 1) tantsuõpilastele 2) tantsuõpetajatele 3) tantsuga mitte kokku puutunutele

1) Ole alati valmis vastu võtma. Ole näljane uute teadmiste järele. Ole järjepidev. Tunne huvi ka välismaa tantsumaastikul toimuva vastu. Ole mitmekülgne ja alati südamega asja juures.

2) Ma olen seda meelt, et oluline on koolitada sisukaid liikujaid. Tähtis on ka esteetiline pool ning et liikumist oleks visuaalselt huvitav jälgida. Ja teha seda kõike avatud hinge ja südamega.

3) Minge külastage erinevaid tantsuetendusi ja kui endal on soov tantsida, siis leidke endale sobiv tantsustiil ja põrutage treeningsaali!