Intervjuunr 56

Heili Lindepuu

Heili Lindepuu

Küsimustele vastab Heili Lindepuu. Heili on õppinud nii tantsuteooriat kui ka tantsu praktiliselt ning on praegu tegev Tallinna Tantsuteatri juhataja ja produtsendina. Lisaks lavastuste väljatoomisele ja etendustegevuse korraldamisele tegeleb ta harrastajatele ja professionaalidele suunatud õpitubade ning meistriklasside korraldamisega üle Eesti. Õpetajana on ta töötanud üle kümne aasta üldhariduskoolides nii tunniandja kui ringijuhina, viinud läbi koolitusi muusikutele, lauljatele ja näitlejatele. Stiilide virvarris on kõige südamelähedasem kaasaegne tants ja improvisatsioon, kuid Tallinna Tantsuteatri õpitubades on tema vedada hoopis venitustehnikatunnid. Hetkel läheb Heili paariks kuuks õpetajana puhkusele, et millalgi taas naasta.

Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal?

Tants on minu valinud ja salamahti sügavale minu sisemusse pesa teinud. Mul on võimalus toetada soovijaid selles võlumaailmas.

Mis Sind inspireerib?

Inimesed, juhuslikud kohtumised, kaduvad, kuid talletunud/talletatavad hetked … ja ikkagi inimesed.

Milline on Sinu sõnum tantsuõpilastele, tantsuõpetajatele ning tantsuga mitte kokku puutunutele?

Usalda, katseta, vaidle vastu, leia midagi uut, seosta ja miksi teadmisi, kuulata, puhka! Need märksõnad on nii tantsuõpilasele, tantsuõpetajale kui ka „tantsuvõhikule”. Eks igaüks peab enda teadmiste ja kogemuste baasilt need lahti mõtestama. Kui aga ei oska, siis järelikult on veel vara.