Intervjuu

Joonas Tagel

nr 66

juuni, 2024

Joonas Tagel

Joonas õpetab Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja Tallinna Balletikoolis kaasaegset tantsu ning viib läbi tantsutehnikatunde Võrumaa Tantsukoolis.
Looja ja tantsijana teeb Joonas hetkel koostööd Tallinna Tantsuteatriga, olles Raho Aadla tantsulavastuse „DI“ kaaskoreograaf ja tantsija.

Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal? 

Minu esimene kokkupuude praeguse erialaga oli kummaliselt juhuslik ja ootamatu. Enesele märkamatult haaras tantsukunst kogu mu huvi. (Tantsu)kunstiga tegelemine on mulle sellest ajast peale pakkunud suurt naudingut ja tekitanud tahte sellele pühenduda.

Mind sütitab tegutsema just seesama naudingut tekitav protsess ning sellega kaasnev progress – igakülgne areng. Progress on ühtlasi märksõna, millega mõtestan enda missiooni valitud erialal. Minu jaoks on edasiviivaks jõuks huvi ja tahe, mille kaudu avastada, avarduda ja avardada.

Mis Sind inspireerib?

Inimene kogu oma lihtsuses ja keerukuses.

Milline on Sinu sõnum tantsuõpilastele, tantsuõpetajatele ning tantsuga mitte kokku puutunutele?

Austa ja kuula oma keha!

„The only thing in life that stands between you and everything you have ever wanted to do, is doing it.“  („Ainuke asi elus, mis seisab sinu ja kõige selle vahel, mida sa eales oled teha tahtnud, on selle kõige tegemine.”) – Casey Neistat