Intervjuu

Monika Tomingas

nr 63

juuni, 2024

Monika Tomingas

Monika töötab TLÜ koreograafia õppekava õppenõustaja ja -spetsialistina ning õpetab tudengitele projektijuhtimist. Lisaks on ta kunstiline juht ja õpetaja Tantsuansamblis Tuisuline, juhatuse liige Eesti Rahvatantsuansamblite Liidus ja Tallinna Rahvatantsujuhtide Seltsis, tantsija Tantsuteater Tee Kuubis, korraldab erinevaid kultuuriprojekte (Tallinna Tantsupidu, mis toimub sel aastal esimest korda) ning on projektijuht Improteater IMPEERIUMis.

Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal? 

Minu missiooniks on motiveerida inimesi liigutama ja olema osa millestki nii ilusast kui tants. See tunne, kui on esitatud midagi, mis algselt tundus võimatu, on ju imeline.

Enda motivatsiooniks on väljendusvõimalus ja võimalus ennast kunstiliselt proovile panna. Samas ka aidata kaasa valdkonna arengule ja populariseerimisele. Tants jääb tihti teiste kunstiliikide kõrval täiesti põhjendamatult varju.

Mis Sind inspireerib?

Mind inspireerivad inimesed ja nende siiras tagasiside. Tantsu luues algab tihti kõik ühest liigutusest. Rahvatantsus on see tihti mingi samm või motiiv, mis jääb kummitama. Kaasaegses tantsus on aga mõte, mida tahan edasi anda, emotsioon ning tantsutehnilised võimalused.  

Milline on Sinu sõnum tantsuõpilastele, tantsuõpetajatele ning tantsuga mitte kokku puutunutele?

Tants on võimalus nautida keskendumist iseendale, koostööd teistega ning tekitada suurt rõõmu nii endale kui teistele. Nautige!