Intervjuu

Sille Ardel

nr 51

juuni, 2024

Sille Ardel

Küsimustele vastab Sille Ardel, kes lõpetas 2013. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia Tantsukunsti eriala. Ta õpib Pilatese-õpetaja koolitustel Kaisa Marran Pilates Studios, mis on Corpus Pilates treenerikoolituskeskuseks Eestis. Sille õpetab Pilatest Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti tudengitele  ja samuti annab hulgaliselt personaaltunde. Teine pool Sille tegevusest tantsukunsti vallas on korralduslik ja organisatoorne. Hetkel on ta Eesti Tantsuhariduse Liidu tegevjuht ning kuulub Notafe meeskonda.

Millised on Sinu missioon ja motivatsioon valitud erialal?

Missioon – mulle tundub, et antud hetkel ei ole ma veel jõudnud enda mõtetega sellisesse kindlasse punkti, kus ma teaksin, mis on minu missioon. Ma ei ole isegi kindel, kas mul on vaja selleni jõuda, et ühel päeval otsustan, mis on minu missioon ja teen kõike vaid selle jaoks, saavutan oma missiooni ja ongi kõik. Ma jätaksin oma missiooni vabaks, lootes, et see kannab mind edasi.

Motivatsioon – sellega on aga hoopis teised lood. Mulle tundub, et ilma motivatsioonita ei saa suurt midagi ära teha. Ma püüan leida motivatsiooni kõige jaoks, mida ma teen. Eks ole mõni päev motivatsiooni leidmises edukam ja teine vähem, aga üldiselt on motivatsiooni kuhjaga ja selle leidmine lihtne.

Mind motiveerib elu ise, samuti inimesed ja loodus, pidev liikumises olemine, soov õppida, avastada, uurida, proovida, kogeda ja tunda, soov seda kõike teistega jagada ning seeläbi taaskord ise kasvada.

Miks ma antud hetkel teen just neid asju, mida ma teen? Üheks oluliseks osaks elus on tasakaal, selle otsimine, leidmine, hoidmine ja vahepeal ka ehk kaotamine ning siis taas uuesti leidmine. Mulle meeldib tegeleda kehaga, õpetada ja oma teadmisi jagada. Pilatese-õpetajana tunnen, et ma saan pakkuda inimestele head, mis tuleneb nende endi seest. Ja väike organiseerija olen ma maast madalast olnud, eriti kui antakse võimalus korraldada midagi enda valdkonnas, siis see lihtsalt läheb korda.

Mis Sind inspireerib?

Inspiratsiooni leian ma motivatsiooni kaudu. See on igapäevane avastus, et ma teen seda, mis mulle meeldib.

Inspiratsiooni pakuvad inimesed mu ümber ja nende head teod; muusika, mis paneb lendlema; loodus oma värvidega. Ka töö, mida ma teen, inspireerib: hea enesetunne, mille õpetades saavutan, ja rõõmsad näod ning võimalus erinevaid asju ellu viia ja teistega üheskoos head sõna edastada.

Milline on Sinu sõnum tantsuõpilastele, tantsuõpetajatele ning tantsuga mitte kokku puutunutele?

Liidan oma sõnumi üheks kokku, mõeldes nii tantsuõpilastele, -õpetajatele kui ka tantsuga mitte kokku puutunutele, kuigi usun, et kõik on tantsuga kokku puutunud.

Liikumine nagu hingamine on elu üheks tähtsaimaks osaks. Me hingame kogu aeg, samuti nagu liigumegi. Liikumine, see võibki olla tantsimine. Me ei pruugi seda kohe märgata, aga vahel tasub proovida – silmad kinni, silmad lahti, näha ja vaadata, kuulda ja kuulata, tunda ja kogeda. Tants on igal pool ja me kõik tantsime.