Artikkelnr 41

Koolitants tuleb 2015. aastal teisel kujul

Raido Bergstein
Eesti Tantsuagentuuri juhataja

nr 40nr 42
Koolitants tuleb 2015. aastal teisel kujul

Sel hooajal juba kahekümne esimest korda toimuv Koolitants viib maakondlike tantsupäevade raames läbi tantsutöötoad, mille eesmärk on valida välja tantsijad suvel toimuvasse suvelaagrisse ning sügisel toimuvale Koolitantsu Tuurile.

Maakondlikud tantsupäevad ja suvelaagris toimuva lavastusprotsessi viivad läbi kaksteist erineva žanri koreograafi. Nende töö tulemusena valmiv tantsulavastus sõidab tuurile Eesti suurimatele lavadele.

Uuel formaadil on eelkõige silmaringi avardamise mõte. Kui veel kümme aastat tagasi täitis Koolitants lisaks tantsu populariseerimisele tantsutehnilise taseme tõstmise rolli, siis tänasel päeval saame öelda, et see eesmärk on suuresti täidetud. Täna on oluline süveneda sisusse. Uus kontseptsioon näitab noortele tantsijatele, kuidas tantsukunsti luuakse, kuidas sünnib tantsulavastus, kuidas üks tantsija on osa suuremast tervikust.

Oluline on ka tantsustuudiote ja -koolide omavahelise suhtlemise parandamine. Tavaliselt harjutavad kõik eraldi ja Koolitantsul vaid kohtutakse, et näidata, mida on õpitud. Sel korral õpivad kõik koolitantsulised koos, harjutavad koos ning tuuri meeskond ka esineb koos.

2016. aastal tuleb Koolitants jälle vanal ja tuttaval, omaloominguliste tantsude konkursi kujul.

Koolitants 2015 struktuur:

I festivali osa ehk maakondlikud tantsupäevad – toimuvad töötoad erinevates žanrites ja vanusegruppides, kus valitakse välja tantsijad, kes osalevad Koolitantsu Suvelaagris. Töötubasid viivad läbi koreograafid nii Eestist kui välismaalt. Lisaks töötubadele toimuvad mitmed põnevad tegevused nii tantsijatele kui ka nende õpetajatele. Registreerimine toimub tuttava süsteemi alusel – tantsutrupp registreerub vastavas vanuseastmes ja žanris. Aeg: märts ja aprill (täpse ajakava avaldame novembri esimeses pooles).

II festivali osa ehk Koolitantsu Suvelaager – luuakse erinevaid žanre ja vanusegruppe ühendav tantsulavastus, mille loomeprotsess pakub osalejatele võimaluse saada lähemalt tuttavaks teiste noorte tantsijatega üle Eesti ning teha koostööd tippkoreograafidega nii Eestist kui ka välismaalt. Laagris osalevad maakondlikel tantsupäevadel väljavalitud.

Aeg: 2.-9.august.

III festivali osa ehk Koolitantsu Tuur – etendatakse suvelaagris valminud tantsulavastust Eesti suurimatel lavadel. Lisaks esinemisrõõmule pakume võimalust end tantsijana proovile panna, kogedes tuuril professionaalse tantsija igapäevaelu ning võttes koos teiste trupiliikmetega vastutuse etenduse õnnestumise eest.

Aeg: sügisene koolivaheaeg.

IV festivali osa ehk rahvusvaheline tantsuõpetajate ja –kunstnike koostööplatvorm – töötoad ja etendused tantsuõpetajatele, laste ja noortega töötavatele koreograafidele ning tavakoolide õpetajatele. Läbiviijad / esinejad: Joan van der Mast (Holland), Erik Kaiel (USA – Holland), Anne Eknes (Norra); lastele ja noortele suunatud tantsuetendused koos töötubadega tantsukompaniidelt Arch8 (USA – Holland) ja Glims&Gloms (Soome) jpt.

Aeg: 17.–19.aprill.

Mudilased ja 1.-3.klasside lapsed saavad sel aastal Koolitantsust puhata ning ootame kõiki omaloomingulisi tantse festivalile Koolitants 2016!

Tähelepanu juhendajad, kes ei osalenud Koolitantsul 2014. aastal, kuid soovivad siiski saada Koolitantsu infot, palun registreerige ennast uuesti www.koolitants.ee. Kuna uuendasime aasta alguses Koolitantsu andmebaasi, on sinna hetkel kantud ainult viimasel festivalil osalenud trupid.

Festivali täpne ajakava avaldatakse novembri esimeses pooles ning uus kodulehekülg koos festivali reglemendi, kunstilise meeskonna nimedega ning registreerimisinfoga saab avalikuks novembri viimasel nädalal.

Kohtumiseni Koolitantsul!