Artikkel

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpetajate promo

Liisbeth Horn
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala lõpetaja

Tallinna Ülikooli BFM-i koreograafia õppekava lõpetajad 2021Videoartikkel: Temarecuerda

Sel aastal lõpetavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti (nüüdseks etenduskunstide) õppekava Liisbeth Horn, Elissa Lehis, Elina Masing, Margaret Rooste, Merlin Veilberg, Kirte Jõesaar, Liis Konsap, Anna-Liisa Tõnismäe.

Viis esimest astusid kooli 2017. aastal 29. lennuna ning pidasid end kohe revolutsionäärideks ja uuendajateks. Ennast hakati kutsuma rösteriteks või rawster´iteks ja esimestel aastatel jaksati üsna palju: rebaste etendusena korraldati pulmad, filosoofia testide lahendamisest tehti kestvusperfokas, alustati non-stop tantsutraditsiooniga, tehti 24 tunniga etendus hobustest ja matustest, puhati Barcelonas. Viimastel aastatel hülgasid kursuse nii kursuse juhendaja kui ka kursavanem, revolutsioonid jäid sinnapaika ja aeti pigem oma asja, kuid ühe hiljutise saavutusena võib välja tuua näiteks programmijuhi ähvardamise.

Kolm ülejäänud lõpetajat on eelmise kursuse jäänukid, seega nende kursusest või kooliteest ma väga rääkida ei oska (eelmisel aastal võttis lõpetajad kokku Johhanna Anett Toomel, loe artiklit “Kohtumine tantsukunstnikuga” Tantsu KuuKirja 2020. aasta septembrinumbrist). Oskan öelda näiteks seda, et Kirte käis Berliinis vahetusaastal ja tegi seal tuvidega video. Liis käis Lissabonis ja surfas. Neile mõlemale meeldis. Anna-Liisa on oma suvesid (minu teada vähemalt kaks) veetnud Ameerikas ja ühena vähestest kasutab ta loovettevõtlust kirumise asemel enda tarbeks ära.

Vormikohaselt edastasin lõpetajatele küsimused ning järgnevalt eksponeerin vastuseid minuni jõudmise jäjekorras:

Merlin Veilberg

Elissa Lehis

Margaret Rooste

Elina Masing

Liis Konsap

Anna-Liisa Tõnismäe

Kirte Jõesaar

Liisbeth Horn